Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potkan- pro a proti

Každá věc, člověk i zvíře má své kaldy a zápory.

Stejně tak to platí i pro potkany. Většina lidí v potkanovi vidí pouze mazlíčka se kterým budou trávit večery koukáním na televizi, kterého budou rozmazlovat a se kterým si užijou spoustu legrace.

To všechno je sice pravda, ale existují i ty horší stránky. Tak například musíte počítat s tím, že zezačátku váš potkánek (zejména sameček) očůrá a okouše co uvidí. Samozřejmě každý potkan je jiný a tak jeden si volně položených drátů nebo sedačky vůbec nevšimne, ale druhý se do obou schutí pustí ještě dřív než mu v tom stihnete zabránit.

Musíte také počítat s tím, že potkan bude vyžadovat spoustu času, trpělivosti a peněz. Všechno to vybavení a krmivo je dnes poměrně dost drahé. Slušnou klec a vybavení do ní dnes neseženete ze míň než 1000 kč.

Další věc je čištění. To samozřejmě nesmíte zanedbávat a čistit potkana byste měli alespoň 1x za týden (o tom víc v sekci "bydlení") .

Celkově potkan není až tak náročné zvíře. Sice vám může způsobit pár nepříjemností, ale není to nic co by vám měli v koupi potkana zabraňovat.