Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čarli od A do Z

 

Jméno: Čárlos

Pohlaví: sameček

Datum narození: 16.července 2006

Svátek: 4. listopadu

Barva srsti: bílá/béžová

Váha: 510 g

Délka ocásku: 18,5 cm

Rozmary a vrtochy: lenivý, učůraný :)

Kladné stránky: Přítulný, klidný, mazlivý :o)

Čárlínkův počátek :o))Obrazek

 

Čárli je náš potkánek, kterého jsme si v neděli 6.8.2006 dovezli domů z Ostravy. Měli jsme na výběr ze tří potkánků, jeden dumbo a 2 samečci rexíci (černý a  bílý) :) Po dlouhém rozhodování jsme si nakonec pořídili bílého rexíka, a ten se taky stal našim milovaným a pečlivě opečovávaným Čárlinkem :o)

Malý Čárli byl od počátku velice hodný a přítulný. Domů jsme si ho odvezli v rukávě kde si spokojeně pochrupkával:o) Nelenili jsme a hned jsme se cestou stavili do obchodu, kde jsme koupili sušenky pro hlodavce s medem a cereáliemi:o) Ty našemu malému "panu rozmazlovanému" samozřejmě velice chutnaly, a kdybych ho zavčas nezastavila, nedivila bych se kdyby je zdlábl i s obalem:o)

Po příjezdu domů nastala chvíle pro seznámení s novým domovem:). Čárli si hned samozřejmě označkoval svou novou, pečlivě připravenou klec. Prohrabal to tam skrz na skrz, snědl veškeré připravené potraviny a šel si dát šlofíka:o)

 No a netrvalo dlouho, a Čárlinek se stal opravdovým "MILÁČKEM RODINY"

 

 

Lenivý mazel :o)Obrazek

 

Od té doby se o Čarlinka staráme jak jen můžem, každodenní drbkání, mazlení v křesle, sledování televizky, společné dovádění po bytě, procházky po venku a spousta dalších zážitků nás pořád jen a jen přesvědčují o tom, jak moc je Čárlinek dokonalý a úžasný tvoreček.  Je pravda, že občas nás pozlobí, když si zaleze za skříň s kouskem květáku, nebo sušeným banánem:), ale tohle k tomu prostě patří a nemění to nic na tom jak moc máme Čarlinka rádi:)

Každopádně je Čárli to nejlenivější a nejmazlivější zvířátko co jsem kdy poznala:o) Ze všeho nejvíc miluje drbkání na bříšku nebo za ouškama:o) Vydrží tak i celé hodiny :o)

Občas i přiběhne na zavolání, ale to se mu zrovna musí chtít.. v opačném případě dělá že ztratil uši a že VŮBEC neví co se po něm vlastně chce:o)

Určitě ale doporučuju potkánka jako domácího mazlíčka každému kdo má na něj trochu času. Potkan totiž vyžaduje hodně trpělivosti a pozornosti, obzvlášť když ho chováte jako jedináčka. Věřte ale že si ho zanedlouho tak oblíbíte, že si život  bez něj vlastně ani nebudete umět představit.

 

Náhledy fotografií ze složky Fotky mého Čárloska